TT Ads

Na co zwracamy uwagę, wybierając płytki ceramiczne? Nie ważne, czy mają mieć one zastosowanie w łazience, w kuchni, w salonie czy na tarasie – zawsze zwracamy uwagę przede wszystkim na walory estetyczne oraz na parametry jakościowe. Niestety, często klient musi wybierać między jakością a wyglądem. Jeśli chcemy uniknąć takiego dylematu, sięgnijmy po hiszpańskie płytki ceramiczne, które nie bez powodu uznawane są za jedne z najlepszych na całym świecie.

Czym charakteryzują się hiszpańskie płytki ceramiczne?

Płytki ceramiczne pochodzące od hiszpańskich producentów słyną z tego, że prezentują najlepsze i najpiękniejsze efekty wizualne, a ponadto zaliczane są do najtrwalszych. Jednocześnie jednak trzeba liczyć się z nieco wyższą ceną. Jeśli jednak faktycznie szukamy sprawdzonego i skutecznego sposobu na wykończenie kuchni czy łazienki, hiszpańska ceramika z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Płytki hiszpańskie są ekskluzywne, eleganckie, stylowe – można przy tym nabyć zarówno kolekcje o charakterze klasycznym, jak i nowoczesnym i bardziej odważnym.

Nie można pominąć także faktu, że hiszpańscy producenci płytek ceramicznych korzystają tylko z wysoko gatunkowej gliny, która jest starannie wypalana. Oczywiście, by mieć pewność, że kupowane płytki faktycznie charakteryzują się hiszpańską jakością, należy sprawdzić, czy odznaczają się one certyfikatem CE oraz pozytywnie ukończonym testem na ścieranie i zarysowania.

Estetyka hiszpańskich płytek ceramicznych

Jak już zaznaczyliśmy, stylistyczna strona hiszpańskich płytek ceramicznych jest w stanie zadowolić gusta nawet najbardziej wymagającej osoby. Kafelki te dostępne są w wielu różnych formatach, można też wyróżnić wiele ich rodzajów (np. płytki gresowe, terakota, klinkierowe itp.). Bogata gama kolorystyczna sprawia, że znaleźć tu można zarówno klasyczne beże, biel, krem i delikatne pastele, jak i nowoczesne, mocno nasycone, intensywne kolory tęczy. Podobnie jest z wzorami – dostępne są klasyczne kwiaty i ornamenty oraz nowoczesne abstrakcje, a nawet minimalizm pozbawiony większych zdobień. Co więcej, nie należy do rzadkości łączenie tych dwóch tendencji.

TT Ads