TT Ads

Kosze na śmieci są niezbędnym elementem każdego miasta. Ustawia się je na przystankach autobusowych, przed blokami, przy ulicach, skwerach, na placach zabaw, a także w parkach. Skoro tak wiele musi ich znajdować się w każdym mieście, warto zadbać także o to, by nie pełniły one jedynie funkcji porządkowej, ale także estetyczną. W tym celu warto decydować się na ustawianie koszy miejskich wykonanych z metalu. Cechują się one nie tylko funkcjonalnością, ale i estetycznym designem, który doskonale współgra z każdym tłem.

Jak wykonane są metalowe kosze na śmieci?

Miejskie kosze na śmieci, o których tu mówimy, wykonane są z blachy ocynkowanej o różnej grubości. Ta następnie malowana jest metodą proszkową (trwałą i skuteczną) niemal na dowolnie wybrany kolor. Wielu producentów umożliwia ponadto wygrawerowanie oznaczeń, desygnujących właściciela koszy (np. UM, UG). Oczywiście kosze te dostępne są z kopułami lub pojemnikami o różnej pojemności (zwykle mieszczącej się w zakresie od 20 do 50 litrów).

Sposoby opróżniania stalowych koszy miejskich

Kosze miejskie wykonane ze stali ocynkowanej najczęściej dostępne są w trzech wariantach, jeśli pod uwagę weźmie się sposób ich opróżniania. Pierwszy z nich to opróżnianie za pomocą zdejmowanego pojemnika. Takie kosze na śmieci mają zamontowany pojemnik na specjalnym stojaku, nierzadko występującym w finezyjnym kształcie. Istnieją także kosze, które opróżnia się nieco sprawniej, czyli po prostu przez przechylenie pojemnika. Ten wariant również posiada stojak. Ostatnią opcją są kosze posiadające wiaderko lub po prostu mające postać wolnostojącego wiaderka (z opcją zakotwiczenia lub bez niej).

Stylistyka metalowych koszy miejskich

Jak już wspomnieliśmy, nowoczesne miejskie, metalowe kosze na śmieci już nie straszą swoim wyglądem przechodniów. Wręcz przeciwnie. Są one przyjazne i estetyczne. Można je nabyć w dowolnie wybranym kolorze. Co więcej, coraz częściej można spotkać wariant, w którym to metal został połączony z innym tworzywem, zwłaszcza z drewnem, ale zdarzają się także egzemplarze łączące blachę z betonem. Wśród ciekawych estetycznie rozwiązań nie brakuje miejskich koszy z ażurowymi wykończeniami czy z finezyjnie ukształtowanymi elementami – takie doskonale sprawdzają się zwłaszcza w reprezentacyjnych obszarach miasta – np. w centrum, na Starówce czy w parkach.

Istotnym detalem stylistycznym miejskich koszy na śmieci wykonanych z metalu są także wykończenia związane z zamykaniem pojemników. Tym samym wyróżnić można kosze posiadające zdejmowane przykrywki, odchylane klapki lub zadaszenia umieszczone kilkadziesiąt centymetrów nad samym pojemnikiem. Ponadto są kosze – zwykle wolnostojące – które nie posiadają żadnego przykrycia.

Dlaczego warto wybierać metalowe kosze miejskie?

Kosze miejskie wykonane z metalu są nie tylko ciekawe estetycznie, ale również odznaczają się wysoką jakością. Dobrze zabezpieczona farbą antykorozyjną blacha jest odporna na działanie opadów atmosferycznych, a lekka konstrukcja sprawia, że użytkowanie pojemnika jest niezwykle wygodne.

TT Ads