TT Ads

Do tego, jak ważne jest oświetlenie ogrodu i całej posesji nie trzeba przekonywać żadnego właściciela takiej nieruchomości. Zapewnia ono łatwe poruszanie się w ciemności zarówno domownikom, jak i osobom kierującym pojazdami. Skuteczność oświetlenia zależy od tego, jakie zastosuje się rozwiązania świetlne. Możliwości jest wiele – wszystko zależy od tego, jaką przestrzeń chcemy oświetlać. Oprawy najazdowe to jeden z ciekawszych pomysłów na efektowne i skuteczne oświetlenie zewnętrzne. Montuje się je pod nawierzchnią, dzięki czemu są one na tej samej wysokości, co droga, ścieżka czy trawnik. Co najważniejsze, w zależności od modelu są one dostosowane do różnych rodzajów świetlówek, w tym halogenowych oraz coraz popularniejszych LED.

Gdzie można stosować oprawy najazdowe?

Oprawy najazdowe mają dość szerokie zastosowanie w ogrodach i na posesjach. Dzięki swojej trwałości – najczęściej wykonane są z mocnej stali lub z aluminium i do tego połączone z hartowanym szkłem – można układać je także na drodze, po której poruszają się samochody. Oprawy najazdowe są w stanie wytrzymać nacisk nawet kilku tysięcy kilogramów. Światło emitowane przez lampy najazdowe wydobywa się z powierzchni ziemi i jest rozproszone. Doskonale sprawdza się ono w przypadku oświetlenia (wyznaczania) drogi prowadzącej na teren posesji i do garażu (również w przypadku dróg wyłożonych kostką brukową), ścieżek ogrodowych, działkowych czy też brzegów basenu przydomowego. Warto wspomnieć, że to rozwiązanie świetnie sprawdza się też w parkach, na parkingach czy jako sposób na oświetlenie obiektów architektonicznych.

Czym powinna charakteryzować się dobra oprawa najezdna?

Wybierając oprawy najezdne, z jednej strony należy patrzeć na ich styl aranżacyjny, z drugiej – na posiadane parametry. Musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane oraz na wszelkie parametry bezpieczeństwa – przede wszystkim ciężar, jaki są w stanie udźwignąć oraz poziom wodoszczelności i pyłoszczelności. Warto zdecydować się na rozwiązanie, w którym można zmieniać kąt padania światła. Zwróćmy też uwagę na to, z jakim rodzajem świetlówek dana obudowa może współpracować.

TT Ads