TT Ads

Beton to materiał, który na pierwszy rzut oka kojarzy się z miejskim zgiełkiem i wysoko rozwiniętą cywilizacją. A jednak doskonale może on współgrać z zielenią ogrodu – zarówno tego nowoczesnego i symetrycznego, jak i naturalistycznego, który charakteryzuje się pozornym nieporządkiem. Przykładem mogą być betonowe ogrodzenia, które doskonale sprawdzą się nie tylko do tego, by okalać ogród, ale i całe posesje.

Ogrodzenia betonowe zwykle łączą beton z innymi materiałami – głównie z drewnem, stalą lub żeliwem. Aby postawić taki obiekt, niezbędne mogą okazać się takie betonowe elementy jak pokrywy międzysłupkowe, pustaki międzysłupkowe, słupki ogrodzeniowe oraz pokrywy dla słupków ogrodzeniowych. Elementy te dostępne są w wielu wersjach różniących się między sobą przede wszystkim kształtem (od prostych po bardzo finezyjne), ale również kolorem, strukturą i rozmiarem. Dzięki tej różnorodności nowoczesne ogrodzenia betonowe nie mają praktycznie nic wspólnego z tymi stereotypowymi, które można było dawniej obserwować – czyli szarymi, topornymi i niezbyt estetycznymi.

Jak wykonać betonowe ogrodzenie?

Jak można wykonać ogrodzenie betonowe? Oczywiście można wszystkie pracy zrobić samemu od fundamentów. Jednak jest to i czasochłonne, i trudne. Lepiej skorzystać z wymienionych wyżej prefabrykatów, czyli gotowych do użycia półproduktów, które wystarczy szybko i łatwo połączyć ze sobą. Warto zaznaczyć, że betonowe prefabrykaty są gwarancją atrakcyjnego wyglądu ogrodzenia.

Zalety ogrodzeń betonowych

Wspomnieliśmy już, że ogrodzenia wykonane z betonowych słupków, pustaków czy pokryw odznaczają się niebanalnym i efektownym designem. Ale to nie jedyny atut takiego rozwiązania. Warto zdecydować się na betonowe ogrodzenie także ze względu na jego właściwości oraz wysokie walory jakościowe. Przede wszystkim ogrodzenie betonowe (tu mowa o murach w całości wykonanych z betonu) charakteryzuje się skuteczną izolacją akustyczną. Ponadto tworzy ono azyl chroniący mieszkańców przed wzrokiem osób trzecich.

Duża wytrzymałość

Ogrodzenie betonowe odznacza się także bardzo służą wytrzymałością na potencjalne uszkodzenia mechaniczne i tak zwany ząb czasu. Nie groźne są mu zmienne warunki atmosferyczne, takie jak mróz, deszcz, śnieg czy intensywne promienie słoneczne. Dzięki temu takie ogrodzenie może przetrwać bez żadnych uszczerbków nawet kilkadziesiąt lat.

Pozostałe atuty – nie mniej ważne

Ale na wysokiej jakości oraz ciekawym designie nie kończą się atuty betonowych ogrodzeń. Nie można pominąć też tego, że rozwiązanie to jest łatwe i szybkie w montażu – jeśli korzystamy z betonowych prefabrykatów raczej nie będziemy potrzebować pomocy specjalisty. Ponieważ beton jest materiałem – wbrew pozorom – plastycznym, producenci mają do zaoferowania bogaty wybór różnorodnych stylistycznie elementów, z których można wykonać ogrodzenie betonowe. Mimo że już sam beton może być dostępny w innymi kolorze niż tradycyjny szary, zawsze istnieje możliwość, by użytkownik pomalował ogrodzenie na dowolnie wybrany kolor. Ponadto, ogrodzenie wykonane z betonu jest estetycznie uniwersalne – dobrze prezentuje się z każdym tłem.

TT Ads