TT Ads

Bardzo często towar dobrej jakości jest źle przechowywany w różnych magazynach, czasami niepotrzebnie zawilgotnieją lub się z powodu złego ułożenia nieco stracą kształt. Zazwyczaj usterki nie są widoczne na pierwszy rzut oka, co sprawia, że dopiero przy układaniu podłogi wychodzą takie braki. Najczęściej przeceny dotyczą wyrobów mniej znanych producentów , a takie wyroby jak panele Barlinek bardzo rzadko bywają przeceniane. Na pewno dla wielu osób wszelkie przeceny, promocje to okazja, żeby szybciej ukończyć remont i nie zrujnować budżetu. Czasami zamiast wyprzedaży lepiej poszukać sklepu, gdzie generalnie wyroby są tańsze, albo kupować panele wprost od producenta. Zawsze jednak warto poszukać fachowca, który oceni, jakie drewno jest potrzebne w poszczególnych pomieszczeniach – chodzi tu głównie o twardość paneli, bo kolor, to sprawa nieco mniej istotna na etapie decyzji z czego ma być podłoga.

Bardzo dobre jakościowo są panele Barlinek. Wiele osób twierdzi, że niezależnie, czy wybiera się opcję klejenia paneli, czy raczej podłogę pływającą Barlinek okazuje się niezawodny. Przy tym jest ogromna ilość wzorów do wyboru. Trzeba również pamiętać o tym, żeby w pomieszczeniach, w których przechodzi najwięcej osób, na przykład w przedpokoju, czy salonie, położyć najtwardsze drewno, zaś w sypialniach można wybrać miękkie drewno, za to o ciekawych słojach. Obecnie nie każdy chce mieć w łazience zimne kafelki – egzotyczne gatunki drewna, które są odporne na wilgoć i można je z powodzeniem montować w łazience. Bardzo ważne jest wykończenie drewna, można bowiem mieć panele lakierowane, olejowane lub woskowane. Oczywiście najtrwalsze są panele lakierowane i utrwalane promieniami UV, ale nie każdy chce mieć lakier w mieszkaniu. Dlatego powodzeniem cieszą się panele oliwione i woskowane – woskowanie to najstarszy sposób zabezpieczenia drewna.

Panele tanie, ale markowe nie powinny kosztować mniej niż w okolicach 30 złotych. Tańsze są zazwyczaj w jakości, która wróży jedną – wymianę podłogi i to w krótkim czasie. Należy zwrócić uwagę na to jaka jest klasa przeznaczenia podłogi – istnieje 6 klas – na przykład klasa 23/AC3 przeznaczone są do pomieszczeń, w których podłoga jest intensywnie używana, na przykład w przedpokoju, czy salonie, gdzie przewija się sporo osób. Warto zatem zapoznać się z całą skalą odporności paneli, żeby w czasie ich wybierania wiedzieć, które są odpowiednie do wybranych pomieszczeń. Oczywiście, również panele Barlinek są tak samo oznaczane. Można ułożyć w sypialni twardsze panele, ale miękkich w przedpokoju już raczej nie.

Trzeba panele przywieźć na dwie doby wcześniej i bez rozpakowania, równo poukładane maja te dwie doby sobie poczekać. Praktycznie panele Barlinek są tak wykończone, że każdy poradzi sobie z ich ułożeniem. Trzeba tylko sprawdzić, czy podłoże jest równe – dopuszczalne są różnice naprawdę minimalne – do 2milimetrów. Jeśli podłoga nie jest równa koniecznie trzeba ją wyrównać. Jeśli kładzie się podłogę tzw. pływającą, czyli bez kleju, to pod spód można włożyć tekturę falistą, specjalne płyty podłogowe lub korek, bo wówczas będzie taka podłoga bardziej wyciszona, a także cieplejsza. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ze ważny jest kierunek układania paneli. W mniejszych pomieszczeniach układa się deski zgodnie z kierunkiem padania promieni słonecznych. W dużych pomieszczeniach, w których bok wynosi od 8 metrów w wzwyż podłogę układa się wzdłuż długiego boku.

Na pewno osoba zabiegana, zapracowana wybierze panele z lakierem, ponieważ wystarczy je przetrzeć z kurzu i zawsze wyglądają dobrze. Warto zastanowić się, czy panele Barlinek mają na tyle ładne słoje, że trzeba je podkreślić, czy raczej chce się wydobyć z drewna jego naturalny odcień. Jeśli chcemy wydobyć naturalne walory drewna warto zdecydować się na olejowanie lub woskowanie. Pamiętać trzeba o tym, że podłoga tak zabezpieczona nie lubi wody. Zabieg olejowania czy też woskowania trzeba robić systematycznie co 3-4 miesiące – jednak nie jest to praca trudna i wyczerpująca, a jej efekty są wspaniałe, bo podłogi wyglądają jak nowe. Warto pamiętać, że Barlinek ma w tej chwili w ofercie mnóstwo ciekawych paneli z drewna polskiego, jak również z bardzo egzotycznego. Obecnie panele drewniane są tymi, które wybierane są najczęściej ze względu na wygląd, jakość, trwałość i cenę.

Warto wiedzieć, że panele Barlinek wśród użytkowników mają wyjątkowo dobrą opinię, dodatkową zaletą tego produktu jest duża ilość wzorów, a także rodzajów drewna, który jest używane do produkcji ich paneli. Drewno to można podzielić na nasze rodzime i egzotyczne, albo na drzewa liściaste i iglaste. Jest wiele pięknych paneli, które dzięki różnemu wykończeniu mają w różny sposób eksponowane słoje i kolor drewna. Okazuje się, że wiele paneli zrobionych z twardych odmian egzotycznego drewna wcale nie kosztuje więcej niż wyroby z użyciem krajowych produktów. Bardzo często kupujący materiał na podłogi głównie zwraca uwagę na wygląd, zapominając, że w jego domu mieszka pies i jego pazury bardzo szybko zniszczą najpiękniejszą podłogę, jeśli jest ona zrobiona z miękkiego drewna. Zawsze trzeba pamiętać o tym, że podłoga będzie użytkowana i to wpływa na jej stan i wygląd.

TT Ads