Wiele warsztatów serwisowych oprócz dużego kompresora pozwalającego na długotrwałą pracę bez częstej konieczności dobijania” zbiornika powietrzem, potrzebuje także małego kompresora, z którym wszędzie da się podejść, jest lekki i jednocześnie cechuje go duży przepływ powietrza (trzysta trzydzieści litrów na minutę). Dla nich naprawdę doskonałym rozwiązaniem jest kompresor gentilin C330/03. Ma on wprawdzie pojemnik na sprężone powietrze o wielkości zaledwie trzech litrów, jednak jest to zupełnie wystarczające w szczególnych przypadkach, w jakich znajduje zastosowanie. Należy od do grupy ciszej pracujących kompresorów. Generowany przez niego hałas to około osiemdziesiąt decybeli. Można więc powiedzieć, że jest przyjemnym kompanem do pracy. Nic zatem dziwnego, że cieszy się tak sporym zainteresowaniem u klientów. I to zarówno wykorzystujących go profesjonalnie, jak i w zaciszu przydomowego garażu, gdzie wykorzystywany może być przy drobnych pracach związanych z pompowaniem, czy precyzyjnym lakierowaniem.
iele punktów serwisowych korzysta z pomocy urządzeń wykorzystujących w swej pracy możliwość magazynowania powietrza pod zwiększonym ciśnieniem. I nie chodzi tu tylko o punkty naprawy ogumienia, warsztaty rowerowe, czy przedsiębiorstwa o profilu budowlanym. Kompresor gentilin znajduje swe zastosowanie także podczas malowania i lakierowania, zatem jest doskonałym sprzętem, który można z powodzeniem wykorzystać w zakładzie blacharskim, czy specjalizującym się w malowaniu bezdotykowym. Kompresor ten posiada zbiornik o zadowalającej pojemności 100 litrów, co sprawia, że operator spokojnie może wydłużać czas pracy nie przejmując się, że w każdej chwili może mu zabraknąć sprężonego powietrza. Daje to wyjątkowy komfort psychiczny w znacznym stopniu ułatwiając wykonywanie zleceń, w których czas jest istotnym parametrem. Nie dziwi zatem fakt, że bogata oferta firmy produkującej kompresor Gentilin znajduje duże zainteresowanie wśród potencjalnych klientów. I to zarówno takich, którym sprzęt tego rodzaju potrzebny jest do wykonywania zawodu, jak i domorosłych majsterkowiczów.
Kompresor dentystyczny
Jako, że w gabinecie dentystycznym można (a przynajmniej powinno się) liczyć na stały dopływ prądu, dentystyczny kompresor gentilin produkowany jest z niewielkim zbiornikiem na sprężane powietrze. Niewielkim, czyli dwudziesto czterolitrowym. Nie ma bowiem żadnych przeciwwskazań, by w razie potrzeby „dobić” powietrze do zbiornika. Ten model kompresora wyposażony jest w specjalny system mający na celu pozbywanie się wilgoci ze sprężanego powietrza. Ma to znaczący wpływ na żywotność i efektywność tego rodzaju sprzętu. Producent uwzględnił również względy sensoryczne podczas projektowania tego modelu. Ma on znacznie obniżony poziom hałasu. Podczas pracy jego wysokość to sześćdziesiąt cztery decybele. To niedużo w porównaniu z innymi z przedstawicieli tej rodziny kompresorów. Ma to korzystny wpływ nie tylko na samopoczucie stomatologa, czy jego pacjentów, ale również sąsiadów, dla których głośna praca dentystycznych urządzeń może być i tak prawdziwym utrapieniem. Zasilanie odpowiada oczywiście normom europejskim.
Użycie kompresora jest zasadne nie tylko w budownictwie, usługach wulkanizacyjnych, czy bezdotykowym lakierowaniu, ale jak najbardziej również w dentystyce. Dentystyczny kompresor gentilin posiada nieduży, ale wystarczający jak na środowisko jego wykorzystania, zbiornik na sprężone powietrze. Może on pomieścić dwadzieścia cztery decymetry sześcienne gazu. Większy zbiornik nie jest konieczny, gdyż gabinet stomatologiczny i tak ma zapewniony dostęp do linii energetycznej. Bez prądu żadne z elektrycznych urządzeń lekarza dentysty nie mogłoby działać. Toteż jeśli zachodzi taka potrzeba kompresor zawsze można doładować powietrzem do zadowalającego poziomu. Co równie istotne, wyposażony jest on w cicho pracujące tłoki, poziom generowanego przez nie hałasu nie przekracza nawet sześćdziesięciu czterech decybeli, co sprawia, że nie jest uciążliwy ani dla dentysty, ani jego pacjenta, ani tym bardziej skazanego na jego towarzystwo sąsiada. Zasilanie, jakiego wymaga, jest oczywiście zgodne z europejskimi normami w tym względzie.
Na wyposażeniu warsztatu
Urządzenia zdolne do magazynowania sprężonego pod ciśnieniem powietrza znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, ale i również w sektorze usług. Mowa tu o pracach związanych z reperowaniem uszkodzonego ogumienia, lakierowaniu i malowaniu bezdotykowym, różnych aspektach budownictwa. Jednym z częściej wybieranych na rynku tego typu urządzeń bywa kompresor gentilin, który pojawia się w wielu różnych wariantach (olejowy, bezolejowy, a nawet dentystyczny!), co sprawia, że każdy zainteresowany kontrahent znajdzie dla siebie coś ciekawego w ofercie gentilin. Szczególnie polecane są modele z dużym zbiornikiem o pojemności 100 decymetrów sześciennych. Posiadanie takiego sprzętu pozwala na podchodzenie do pracy z iście stoickim spokojem: można być przekonanym, że sprężonego powietrza nie zabraknie w najmniej ku temu odpowiednim momencie. Taka pojemność jest bowiem zadowalająca nawet dla najbardziej wymagającego profesjonalisty. Trzeba tylko na bieżąco kontrolować odczyt kontrolnego zegara.
Zarówno osoby prowadzące działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług związanych na przykład z malowaniem i lakierowaniem bezdotykowym, reperowaniem uszkodzonych dętek, czy też domowe złote rączki bardzo często sięgają po urządzenia będące gromadzić powietrze sprężone pod wysokim ciśnieniem. Na rynku jest ich spory wachlarz, jaki więc wybrać model, by uzyskać zadowolenie z dokonanego zakupu? Jednym z częściej polecanych przez sprzedawców jest kompresor gentilin. Zwłaszcza model o stu decymetrach sześciennych pojemności zbiornika na sprężone powietrze. Tak duża ilość powietrza pod ciśnieniem będąca w każdej chwili do wykorzystania sprawia, że operator podczas wykonywania pracy ma zagwarantowane maksimum bezpieczeństwa, że robota zostanie wykonana bez konieczności kolejnego sprężania. Dzięki temu kompresor może pracować także bez bezpośredniego dostępu do prądu, a prace można wykonywać również na zewnątrz bez troszczenia się o przedłużacze. Daje to prawdziwie spokojną głowę. Można zająć się pracą, a nie zamartwianiem, czy starczy powietrza.
Oczywiście różne bywają potrzeby klientów poszukujących sprężarek. Firma gentilin stara się im wychodzić naprzeciw i jak na razie robi to z zadowalającym skutkiem. Specyficzną propozycją jej jest model bezolejowy kompresor gentilin C660/100, przez użytkowników nazywany smokiem. Ma on niezwykłą w swej klasie wydajność przepływu powietrza (sześćset sześćdziesiąt decymetrów sześciennych na minutę) przy jednocześnie wielkiej pojemności zbiornika wynoszącej sto litrów. Tak dużą wydajność uzyskano poprzez zamontowanie czterech cylindrów i podwójnej pompy. Ale w końcu klient nasz pan i jeśli takie są jego wymagania, nie powinien dziwić fakt, że producent pragnie je zaspokoić. Konkurencja przecież nie śpi i z łatwością może wykorzystać tworzącą się niszę. Do zalet tego kompresora z pewnością można zaliczyć również niedużą wagę, to tylko trzydzieści sześć kilogramów. Wadą natomiast jest duży pobór prądu, to 1,7 kW + 1,7kW. Ale, jeśli zależy nam na wydajności, musimy się z tym pogodzić. W końcu coś za coś.
Najnowsze komentarze