TT Ads

Drewniane meble łazienkowe

Drewniane meble łazienkowe są marzeniem wielu osób, ceniących sobie ciepło i klasyczny wygląd. Jednak znalezienie tych wymarzonych nierzadko nastręcza pewnych trudności. Wiadomo, że decydując się na meble łazienkowe, wykonane z naturalnych materiałów, musimy się liczyć z tym, że będą one wymagały dodatkowej uwagi i troski. Większość z nich nadaje się raczej do przestronnych wnętrz i sporych łazienek, ale coraz więcej sklepów oferuje kolekcje przeznaczone dla naszych ciasnych, blokowych, łazieneczek. Każdemu z nas zależy na tym, by jego mieszkanie prezentowało się efektownie i wzbudzało zazdrość wśród znajomych. Dobrze jest, jeśli na meble łazienkowe nie wydamy mnóstwa pieniędzy, ale wybierzemy je mądrze – może korzystając z jakiejś promocji. Chociaż dzisiejsze ceny spędzają sen z powiek wszystkim właścicielom nowo urządzanych mieszkań i remontowanych łazienek, to jednak wciąż jesteśmy w stanie znaleźć coś optymalnego dla nas, co będzie kompromisem pomiędzy najpiękniejszymi i najdroższymi propozycjami a naszymi możliwościami finansowymi.

Im mniejszą mamy łazienkę, tym większej kreatywności i pomysłowości wymaga od nas jej odpowiednia aranżacja. Wanna lub prysznic, umywalka, pralka i muszla klozetowa – to elementy stałe i niezbędne. Niestety niektóre z naszych łazienek już po wstawieniu armatury sprawiają wrażenie klaustrofobicznych. Do wygodnego życia potrzebne są jeszcze meble łazienkowe. Małe powierzchnie sprawiają, że mamy mniejsze możliwości doboru i ekspozycji ozdobnych bibelotów, bo najzwyczajniej w świecie nie ma na to miejsca. Charakteru takiej małej łazience mogą dodać jedynie ciekawie dobrane płytki i umiejętnie ulokowane meble łazienkowe. Wielkim powodzeniem cieszą się te, które zajmują możliwie jak najmniej miejsca i wykorzystują te nieliczne wnęki, które pozostają wolne po wstawieniu podstawowych sprzętów. Szafki pod umywalkę, nad umywalkę, czy też takie, które można zawiesić, to najpopularniejsze meble łazienkowe. Kupując je musimy znaleźć idealny kompromis pomiędzy ich oczekiwaną pojemnością a ograniczoną przestrzenią małej łazienki.

Najpopularniejszy mebel łazienkowy

Meble łazienkowe – jakie skojarzenie nasuwa nam się jako pierwsze? Zapewne szafka pod umywalką, która jest jednym z najprostszych i najfunkcjonalniejszych propozycji zagospodarowania przestrzeni w łazience, jaką spotykamy w domach mieszkalnych. Poza tym, że spełnia wszystkie standardowe funkcje szafki, dodatkowo zabudowuje często niezbyt estetyczny spód umywalki, i zabezpiecza trudno dostępne miejsca przed zabrudzeniami. Nie ma łazienki, w której nie dałoby się znaleźć miejsca na szafkę pod umywalką. Ta przestrzeń jest zwykle niewykorzystywana, producenci i projektanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że przestronność jest jedną z tych cech, którą większość ludzi chciałaby zachować w swoim domu. Meble łazienkowe są projektowane tak, by zabierały możliwie jak najmniej miejsca, a czasem wręcz optycznie powiększały pomieszczeni – ten efekt udaje się osiągnąć chociażby dzięki zdecydowaniu się na otwarte meble łazienkowe z lustrzanymi bokami. Dobrze jest, jeśli szafka pod umywalką ma jakąś małą szufladkę na drobne akcesoria.

Plastik od kilku lat święci triumfy na salonach. Dekoratorzy wnętrz, projektanci i gwiazdy srebrnego ekranu chwalą się swoimi mieszkaniami, wyposażonymi w meble z plastiku i zachwalają ich nowatorstwo, oryginalność i funkcjonalność. Meble łazienkowe z plastiku mogą być bardzo funkcjonalne, ponieważ są łatwe do utrzymania w czystości i lekkie – ta zaleta powinna przemawiać do wszystkich entuzjastów częstych przemeblowań. Plastikowe meble łazienkowe często składają się z kilku modułów, które możemy dowolnie łączyć. Ponadto są dostępne w bardziej zdecydowanych i żywych kolorach, których wciąż na próżno szukać wśród metalowych i drewnianych propozycji. Jednak myliłby się ten, który zakładałby, że meble łazienkowe wykonane z tego materiału będą sporo tańsze od pozostałych – nic podobnego. Jeśli pragniemy kupić coś, co będzie nam służyło przez lata, i nie zniszczy się po kilku miesiącach użytkowania, musimy liczyć się z tym, że jakość ma swoją cenę, a rodzaj tworzywa niczego nie określa z góry.

Różnorodność

Tworzywa z jakich obecnie robi się meble łazienkowe przyprawiłyby przeciętnego człowieka, żyjącego w realiach sprzed kilkudziesięciu lat o prawdziwy zawrót głowy. Egzotyczne gatunki drewna, aluminium, szkło, porcelana czy plastik – to tylko niektóre z możliwości, serwowanych nam przez producentów. Nic dziwnego, że niektórzy z nas nie wiedzą, co wybrać, przeglądając oferty sklepów wystawiających meble łazienkowe. Ekspozycje stałe, dzięki którym możemy zobaczyć efekt, jaki dają niektóre zestawienia, mogą nam pomóc w decyzji. Szkło nada wnętrzu charakteru chłodnej elegancji, plastik będzie akcentem nieco ekstrawaganckiej nowoczesności, a drewno ociepli pomieszczenie i sprawi, że będzie wyglądać przytulniej. Na co się zdecydować? To zależy tylko od nas. Meble łazienkowe są najczęściej odpowiednio zabezpieczane i przygotowywane tak, by nie szkodziło im działanie wody i gorącej pary. Większość z nich posiada łatwe do ścierania, płaskie powierzchnie, więc wybór tworzywa i stylistyki powinien zostawać wyłącznie w gestii naszych osobistych upodobań.

Szklane meble łazienkowe mogą być propozycją dla osób ceniących chłodną elegancję, estetykę i czystość. Obecnie producenci zdają sobie sprawę z tego, że aby utrzymać się na rynku, muszą spełniać potrzeby klientów, którzy coraz częściej pragną urządzać swoje mieszkania oryginalne i w zgodzie z swoim charakterem. Szklana półeczka pod lustrem jest standardem. A co, jeśli chcielibyśmy meble łazienkowe w całości wykonane ze szkła? Czy to jest możliwe? Oczywiście – jeśli mamy na to fundusze, możemy sobie pozwolić na realizację nawet najbardziej szalonych marzeń. Szafki z przeźroczystego lub barwionego szkła mogą wyglądać naprawdę pięknie, ale zanim damy się uwieść ich urokowi, powinniśmy rozważyć, czy aby na pewno będą bezpieczne. Meble łazienkowe powinny być funkcjonalne i łatwe w czyszczeniu. Szkło jako tworzywo spełnia te warunki. Ale nie możemy zapominać o bezpieczeństwie. Jeden niewłaściwy krok na mokrej posadzce – upadek na drewnianą szafkę może się skończyć bolesnym siniakiem. A co, jeśli nasza piękna szafeczka będzie wykonana ze szkła?

TT Ads